BAROVO white TIKVES

МКД 990

КОМЕНТАРИ НА УРЕДНИКОТ И ДЕТАЛИ

Уникатниот допир на топлите сончеви денови со долгите и студени ноќи во локалитетот Барово го создаваат ова префинето тероар вино. Големата температурна разлика и специфичните почвени услови овозможуваат долготрајно вино, чија арома започнува свежо и со текот на годините созрева во арома на мед и тартуфи. Како совршена купажа на белан и шардоне, ова златножолто вино има полн вкус и силен мирис на праска, круша, манго, бели цветови и багрем

Дополнителни информации

Дополнителни информации

Тежина 750ml kg
СПОДЕЛИ
Код на производот: tw-3 Треба помош? Контактирајте не Categories: ,

ДОПОЛНИ ГО ПОКЛОНОТ

flower-bouquet-3-stabilized-rose-pastel-yellow
Бел букет - PURE WHITE (МКД 350)

Дополни го поклонот со прекрасен елегантен аранжман од природно цвеќе.

Додај во кошничка

Испораката на цвеќе е само во Скопје. Услугата ќе биде достапна низ цела Македонија 01.05.2017

Одбери изглед
merci-300x300
Merci (МКД 290)

Луксузна ПОКЛОН.МКД брендирана бонбониера од најфино млечно чоколадо во луксузно хартиено пакување.

Додај во кошничка
Види повеќе
thank-you-preview
Thank you (МКД 100)

Одберете честитка според приликата и додадете персонализирана порака за примачот.

Одбери изглед