CABERNET FRANC

МКД 370

КОМЕНТАРИ НА УРЕДНИКОТ И ДЕТАЛИ

Суво црвено вино со рубин-црвена и изразени ароми на црно овошје, со ноти на црвен и црн пипер, чад и црно чоколадо. Во вкусот доминираат вишната, црвената пиперка и ликер од цреши. Ова вино има совршено балансирани вкусови, зрели танини, средно тело и долга завршница.

Дополнителни информации

Дополнителни информации

Тежина 750ml kg
СПОДЕЛИ
Код на производот: sw-2 Треба помош? Контактирајте не Categories: ,

ДОПОЛНИ ГО ПОКЛОНОТ

flower-bouquet-3-stabilized-rose-pastel-yellow
Бел букет - PURE WHITE (МКД 350)

Дополни го поклонот со прекрасен елегантен аранжман од природно цвеќе.

Додај во кошничка

Испораката на цвеќе е само во Скопје. Услугата ќе биде достапна низ цела Македонија 01.05.2017

Одбери изглед
merci-300x300
Merci (МКД 290)

Луксузна ПОКЛОН.МКД брендирана бонбониера од најфино млечно чоколадо во луксузно хартиено пакување.

Додај во кошничка
Види повеќе
thank-you-preview
Thank you (МКД 100)

Одберете честитка според приликата и додадете персонализирана порака за примачот.

Одбери изглед