Cabernet & Merlot OAK Edition

МКД 490

КОМЕНТАРИ НА УРЕДНИКОТ И ДЕТАЛИ

Зреено во нови дабови буриња во период од 12 месеци. Вино со интензивна рубин-црвена боја со изразена арома на црно овошје, заокружена со ноти на црн бибер, чад и катран. Со полно тело и средна киселост и ароми на црно овошје и тост на непцето, ова суво црвено вино се одликува со меки и зрели танини и долготрајна завршница.

 

 

Дополнителни информации

Дополнителни информации

Тежина 750ml kg
СПОДЕЛИ
Код на производот: sw-1 Треба помош? Контактирајте не Categories: ,

ДОПОЛНИ ГО ПОКЛОНОТ

flower-bouquet-3-stabilized-rose-pastel-yellow
Бел букет - PURE WHITE (МКД 350)

Дополни го поклонот со прекрасен елегантен аранжман од природно цвеќе.

Додај во кошничка

Испораката на цвеќе е само во Скопје. Услугата ќе биде достапна низ цела Македонија 01.05.2017

Одбери изглед
merci-300x300
Merci (МКД 290)

Луксузна ПОКЛОН.МКД брендирана бонбониера од најфино млечно чоколадо во луксузно хартиено пакување.

Додај во кошничка
Види повеќе
thank-you-preview
Thank you (МКД 100)

Одберете честитка според приликата и додадете персонализирана порака за примачот.

Одбери изглед