KAMNIK MONTEPULCIANO 2015

МКД 500

КОМЕНТАРИ НА УРЕДНИКОТ И ДЕТАЛИ

MONTEPULCIANO 2015

Суво црвено вино со контролирано и гарантирано потекло. Виното е добиено 90% од сортата Montepulciano и 10% од Merlot, од сопствените насади на винаријата Камник, од гроздови одгледувани со особено внимание и примена на методот на намалување на родот. Ова вино се карактеризира со длабока рубин црвена боја. Мирисот е интензивен, со арома на зрела капина и дива вишна. Вкусот е полн и маркантен, со испреплетени вкусови на капучино и тутун, надополнети со фини нишки на чад, завршувајќи со џемаст послевкус. Хармоничната свежина и меките сомотести танини му овозможуваат на виното капацитет за неколкугодишно созревање.

Комбинирајте го ова вино со специјалитети од црвено месо, пате од гуска со слатко од кромид, или со одбрани јаки сирења.

Препорачана температура на послужување: 16-17°C

 

Дополнителни информации

Дополнителни информации

Тежина 750ml kg
СПОДЕЛИ
Код на производот: montepulciano Треба помош? Контактирајте не Category:

ДОПОЛНИ ГО ПОКЛОНОТ

flower-bouquet-3-stabilized-rose-pastel-yellow
Бел букет - PURE WHITE (МКД 350)

Дополни го поклонот со прекрасен елегантен аранжман од природно цвеќе.

Додај во кошничка

Испораката на цвеќе е само во Скопје. Услугата ќе биде достапна низ цела Македонија 01.05.2017

Одбери изглед
merci-300x300
Merci (МКД 290)

Луксузна ПОКЛОН.МКД брендирана бонбониера од најфино млечно чоколадо во луксузно хартиено пакување.

Додај во кошничка
Види повеќе
thank-you-preview
Thank you (МКД 100)

Одберете честитка според приликата и додадете персонализирана порака за примачот.

Одбери изглед